Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Prawo budowlane
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Prawo budowlane

Polskie przepisy budowlane
Portal informacyjny
A A A
Marian
2020-11-01 09:32:59
czy wiatrołap dobudowan do budynku który jest użytkowany do jednego własnego lokalu podlega wliczeniu do metrażu lokalu ...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2020-11-01 09:16:49
Czy wiatrołap dobudowany do budynku mieszkalnego podlega wliczeniu do metrażu lokalu...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2020-07-06 14:25:47
Czy Wspólnota może obciążać mnie finansowo za powieszony klimatyzator w okolicy okna częściowo na elewacji tylko dlatego, że jestem właścicielką lokalu użytkowego? Innym członkom wspólno...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2020-03-04 13:46:34
Zglosilam wspolnocie remont łazienki z wnioskiem o wymianę pionu. Wowczas oyrzymalam odpowiedz ze nie ma takiej możliwości Po 4 latach wspolnota zdecydowala o wymianie pionow kanalizacyjnych. Czy ...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2019-08-30 08:51:12
Czy na działce wspólnoty mogę postawić wiatę bez zgody reszty mieszkańców ...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź


Stan prawny: grudzień 2020r.
Linki sponsorowane

Ustawa o własności lokali

KASIA
2011-12-30 10:45:42
Odpowiedzi: 0
witam!!!! ja z takim pytankiem .kiedy komin nalezy do czesci wspólnej budynku . czy jezeli z jednego komina korzystaja wszyscy lokatorzy czy równiez jak kazdy ma swój własny komin prosze o odpowiedź
Gość
2012-09-18 21:25:50
Odpowiedzi: 0
witam! moje zapytanie dotyczy budowy przydomowej ekologicznej oczyszczalni sciekow,złozylem wniosek o pozwolenie na budowe do burmistrz i nie udzielono mi zgody argumentujac to tym ze w najblizszej przyszlosci ma byc budowana kanalizacja czy wogole jest wymagane takie zezwolenie i czy jak tak to gmina ma prawo mi nie udzielic takiej zgody?
Gość
2013-11-25 07:35:30
Odpowiedzi: 1
czy w drzwiach łazienkowych mogą być otwory czy koniecznie kratka
Odpowiedzi (1):
Jaszczurka
2013-12-01 21:53:38
Z warunków technicznych:
§ 79. [Drzwi] 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
Dodaj odpowiedź
Gość
2015-01-01 11:29:21
Odpowiedzi: 0
Proszę o pomoc w następującej sprawie : Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa budująca mieszkania może ustanowić odrębna własność w budynku , który stoi na dwóch rożnych działkach geodezyjnych znajdujących się w jednej KW .Dodam , że lokale mieszkalne znajdują się na jednej działce a łazienka garaż przynależny ,kuchnia na drugiej działce . Proszę o podanie zapisów prawnych . Z poważaniem U.O.
jerzy
2016-12-08 21:49:40
Odpowiedzi: 1
Gdzie znajdę prawne umocowanie zamieszczania w umowach z dostawcą ciepła do budynku obowiązek ,corocznego zamawiania ciepła w KW a należność za ciepło na rocznych rachunkach jest rozliczona w GJ oraz w proporcjach zamówionego ciepła KW w umowie w opłatach stałych i zmiennych
Odpowiedzi (1):
jerzy
2017-07-21 14:59:45
zamawiam ciepło w KW a r=ki w GJ i proporcjonalnie w KW w opłatach stałych i zmiennych. Gdzie podstawa prawna.
Dodaj odpowiedź
alicja
2017-05-02 14:42:48
Odpowiedzi: 0
czy można zabudować okienka piwniczne(zasłonic styropianem) przy ocieplaniu budynku i nałożyc na wycięty otworek w styropianie krateczkę wentylacyjną pod ktorą znajdują się stare okienka- pozamykane.Przez co nie ma wentylacji w piwnicach, gdzie znajduja się instalacje gazowe.
Tadeusz
2018-03-06 11:20:57
Odpowiedzi: 1
Czy prawdą jest,że dużą wspólnotą może zarządzać osoba nie posiadająca certyfikatu zarządcy.Pozdrawia
Odpowiedzi (1):
Gość
2019-06-29 16:29:20
możąe
Dodaj odpowiedź
Tadeusz
2018-03-06 11:48:31
Odpowiedzi: 0
Czy dotychczasową umowę o zarządzanie moim lokalem zawartą z ZGKiM jako zarządcą,należy zmienić nowego zarządcę -Wspólnotę Mieszkaniową, czy wystarczy w tej umowie zmienić dotychczasowego zarządcę ZGKiM na Wspólnotę Mieszkaniową.Pozdrawiam.
Pysia
2019-07-12 07:59:41
Odpowiedzi: 0
Czy Gmina powinna płacić zaliczki według udziału jaki jej pozostał pomimo że nie posiada już żadnego lokalu, a zostały źle wyliczone udziały dla pozostałych właścicieli lokali. Gmina nie kwapi się z wyprostowaniem udziałów od 2 lat tj. sprzedaży ostatniego lokalu . Nadmieniam że wszystkie lokale sprzedawane były bez pomieszczeń przynależnych - piwnic. ? Proszę o wskazówki.
Gość
2019-07-18 07:35:27
Odpowiedzi: 0
Wspólnota ,stara kamienica 8 mieszkań, 2 mieszkanców nie zgadza się na remont dachu, chociaż mamy od nadzoru budowlanego pismo o konieczności wymiany dachu, -nie jest to jeszcze nakaz-z dachu spadają cegły z komina i dachu. Jest zagrożenie zdrowia i życia. Podjęto uchwałę o wymianie dachu ale jakimś cudem 2 właścicieli (mają łacznie 50,4%) zmieniło, wstrzymało uchwałę nic nikomu nie mówiąc. Pytanie, czy 2 wlaścicieli z większościągłosów może zablokować legalnie podjętą , podpisaną uchwałę?
Gość
2020-11-01 09:16:49
Odpowiedzi: 0
Czy wiatrołap dobudowany do budynku mieszkalnego podlega wliczeniu do metrażu lokalu
Marian
2020-11-01 09:32:59
Odpowiedzi: 0
czy wiatrołap dobudowan do budynku który jest użytkowany do jednego własnego lokalu podlega wliczeniu do metrażu lokalu
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 
Do góry