Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Prawo budowlane
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Prawo budowlane

Polskie przepisy budowlane
Portal informacyjny
A A A
Gość
2018-04-26 11:28:05
Czy członek wspólnoty może prosić i otrzymać od zarządu informacji dotyczących wykonania prac remontowych na obiektach wspólnoty? Czy przy tym mogę domagać się jednolitego tekstu zapytania ...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2018-03-18 20:17:24
jeżeli po kupnie mieszkania bez pomieszczeń przynależnych urząd miasta obciążył mnie podatkiem od komórek które użytkują inni lokatorzy i płacą za nie to dlaczego ja mam płacić za coś ...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Tadeusz
2018-03-06 11:48:31
Czy dotychczasową umowę o zarządzanie moim lokalem zawartą z ZGKiM jako zarządcą,należy zmienić nowego zarządcę -Wspólnotę Mieszkaniową, czy wystarczy w tej umowie zmienić dotychczasowe...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Tadeusz
2018-03-06 11:20:57
Czy prawdą jest,że dużą wspólnotą może zarządzać osoba nie posiadająca certyfikatu zarządcy.Pozdrawia...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź
Gość
2018-03-06 10:59:50
Czy dotychczasową Umowę o zarządzanie moim lokalem z ZGKiM,Wspólnota zobowiązana jest zmienić na nową,czy aneksem można zmienić tylko zmienić dotychczasowy ZGKiM na Wspólnótę Mieszkaniow...
Pokaż pytanie Dodaj odpowiedź


Stan prawny: czerwiec 2018r.
Linki sponsorowane

Ustawa o własności lokali

Pytania prawne (8):
Większe okno
KASIA
2011-12-30 10:45:42
Odpowiedzi: 0
witam!!!! ja z takim pytankiem .kiedy komin nalezy do czesci wspólnej budynku . czy jezeli z jednego komina korzystaja wszyscy lokatorzy czy równiez jak kazdy ma swój własny komin prosze o odpowiedź
Gość
2012-09-18 21:25:50
Odpowiedzi: 0
witam! moje zapytanie dotyczy budowy przydomowej ekologicznej oczyszczalni sciekow,złozylem wniosek o pozwolenie na budowe do burmistrz i nie udzielono mi zgody argumentujac to tym ze w najblizszej przyszlosci ma byc budowana kanalizacja czy wogole jest wymagane takie zezwolenie i czy jak tak to gmina ma prawo mi nie udzielic takiej zgody?
Gość
2013-11-25 07:35:30
Odpowiedzi: 1
czy w drzwiach łazienkowych mogą być otwory czy koniecznie kratka
Odpowiedzi (1):
Jaszczurka
2013-12-01 21:53:38
Z warunków technicznych:
§ 79. [Drzwi] 1. Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części - otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
Dodaj odpowiedź
Gość
2015-01-01 11:29:21
Odpowiedzi: 0
Proszę o pomoc w następującej sprawie : Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa budująca mieszkania może ustanowić odrębna własność w budynku , który stoi na dwóch rożnych działkach geodezyjnych znajdujących się w jednej KW .Dodam , że lokale mieszkalne znajdują się na jednej działce a łazienka garaż przynależny ,kuchnia na drugiej działce . Proszę o podanie zapisów prawnych . Z poważaniem U.O.
jerzy
2016-12-08 21:49:40
Odpowiedzi: 1
Gdzie znajdę prawne umocowanie zamieszczania w umowach z dostawcą ciepła do budynku obowiązek ,corocznego zamawiania ciepła w KW a należność za ciepło na rocznych rachunkach jest rozliczona w GJ oraz w proporcjach zamówionego ciepła KW w umowie w opłatach stałych i zmiennych
Odpowiedzi (1):
jerzy
2017-07-21 14:59:45
zamawiam ciepło w KW a r=ki w GJ i proporcjonalnie w KW w opłatach stałych i zmiennych. Gdzie podstawa prawna.
Dodaj odpowiedź
alicja
2017-05-02 14:42:48
Odpowiedzi: 0
czy można zabudować okienka piwniczne(zasłonic styropianem) przy ocieplaniu budynku i nałożyc na wycięty otworek w styropianie krateczkę wentylacyjną pod ktorą znajdują się stare okienka- pozamykane.Przez co nie ma wentylacji w piwnicach, gdzie znajduja się instalacje gazowe.
Tadeusz
2018-03-06 11:20:57
Odpowiedzi: 0
Czy prawdą jest,że dużą wspólnotą może zarządzać osoba nie posiadająca certyfikatu zarządcy.Pozdrawia
Tadeusz
2018-03-06 11:48:31
Odpowiedzi: 0
Czy dotychczasową umowę o zarządzanie moim lokalem zawartą z ZGKiM jako zarządcą,należy zmienić nowego zarządcę -Wspólnotę Mieszkaniową, czy wystarczy w tej umowie zmienić dotychczasowego zarządcę ZGKiM na Wspólnotę Mieszkaniową.Pozdrawiam.
Zadaj pytanie:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 
Do góry