Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Prawo budowlane
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Prawo budowlane

Polskie przepisy budowlane
Portal informacyjny
A A A


Stan prawny: lipiec 2018r.
Linki sponsorowane

Wróć do: prawo pracy

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2018-02-23 07:26:32
Odpowiedzi: 2
Witam, Jak wymóc od kierownika budowy opracowanie ORZ dla wykonywanego zadania(rozbiórka). Twierdzi że nie musi tego robić, po czym udostępnił mi ORZ dla kazdego stanowiska jakie wystepuje na rozbiórce np. kierowca, przepalacz, operator itd. Z tego z wiem dla takiego przedsiewziecia wymagane jest ryzka dla zadania. Proszę o porade jak to rozwiązać.
Odpowiedzi (2):
Gość
2018-02-23 10:02:13
Od kiedy to kierownik budowy jest odpowiedzialny za wykonanie ORZ?? Proszę przeczytać rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej oraz Kodeks Pracy, gdzie to jest szczegółowo opisane. Mała podpowiedź...proszę to zlecić osobie zajmującej się BHP w firmie. Kolejna podpowiedź: art. 2373 § 1 kodeksu pracy - nie wolno dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on (...) potrzebnych umiejętności.
Gość
2018-02-23 11:24:28
Akurat w tej firmie działa kierownik w imieniu bhp taka sytuacja. Moje pytanie było inne gdzie jest zapis o wymogu orz dla ZADANIA
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Ten tekst ustawy nie jest aktualny. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Jak chcecie akualne teksty to proszę wejść
Dodano: 2018-02-19 21:51:02 przez: 2018-02-19 21:51:02
Ten tekst ustawy nie jest aktualny. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Jak chcecie akualne teksty to proszę wejść
Dodano: 2018-02-19 21:50:31 przez: 2018-02-19 21:50:31
Czy to na pewno aktualny stan PB ? Co np. z Art. 36a, ust. 5., 5a ? Dz.U. 2017 poz. 1332
Dodano: 2018-02-24 13:23:00 przez: 2018-02-24 13:23:00
takie pytanie. W bloku 10 piętrowym zabudowane są liczniki wraz z zaworem głównym na klatce schodowej. Czy licznik wraz
Dodano: 2018-02-26 14:57:15 przez: 2018-02-26 14:57:15
Do góry