Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Prawo budowlane
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Prawo budowlane

Polskie przepisy budowlane
Portal informacyjny
A A A


Stan prawny: październik 2017r.
Linki sponsorowane

Wróć do: utrzymanie obiektow budowlanych

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2016-12-08 14:23:25
Odpowiedzi: 1
W ustawie są określone obowiązki dotyczące przeprowadzania przeglądów przez właścicieli, a jaka grozi kara za ich nie przeprowadzenie, czy ktoś to sprawdza? Dziękuję
Odpowiedzi (1):
mietnow
2016-12-22 11:36:51
To są obowiązki określone w prawie budowlanym. Muszą być sprawdzane budynki z wyłączeniem mieszkalnych jednorodzinnych, letniskowych, zagrodowych oraz podlegających zgłoszeniu na budowę. Co do kar, to w Art. 93 określone są kary i właściciel, zarządca może być ukarany grzywną. Ale przestrzegam przed inną sprawą. Ubezpieczyciel budynku może nie wypłacić odszkodowania w razie katastrofy, jakiegoś uszkodzenia budynku, jeżeli nie ma przeglądów budynków. Proszę sprawdzić w umowie z ubezpieczycielem, czy nie ma zapisów typu:"...spełnienie innych obowiązków określonymi w innych przepisach ..." Firmy ubezpieczeniowe walczą o swoje, więc jest to dla nich podstawa do odmówienia wypłaty odszkodowania. To coś w rodzaju braku przeglądu auta.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Dzień dobry Mam w planach wybudowanie kilku "wiat" o powierzchni od 10 do 35 m2, w których będą prowadzone
Dodano: 2016-12-03 12:31:16 przez: 2016-12-03 12:31:16
Czy jest mozliwość użytkowania budybnku mieszkalnego przed oddanie?
Dodano: 2016-12-01 17:22:14 przez: 2016-12-01 17:22:14
teoretycznie proste pytanie: chce zmienic wielkosc okien o okolo 10-20% oraz wykuc drzwi w miejsce malego okna. Czy wystarczy
Dodano: 2016-12-08 19:28:00 przez: 2016-12-08 19:28:00
Gdzie znajdę prawne umocowanie zamieszczania w umowach z dostawcą ciepła do budynku obowiązek ,corocznego zamawiania
Dodano: 2016-12-08 21:49:40 przez: 2016-12-08 21:49:40
Do góry